Get Adobe Flash player

Znajdź nas na Facebooku

Spoleczność

Tagi

Werdykt Jury Pierwszego Festiwalu Sztuk Niebanalnych „Pasterskie Anioły 2012”

Z oderwanej od świata Pasterki, przytuleni do stóp Szczelińca Wielkiego, gdzie jutro odbędzie się Koncert Laureatów, spieszymy z wiadomościami dla tych, którzy niestety z nami być tu nie mogą. Na podsumowania z pewnością jeszcze przyjdzie czas, ale już dziś zdecydowanie Pasterskie Anioły należy uznać za jedna z najbardziej udanych i zdecydowanie najbardziej obiecujących imprez turystycznych i poetyckich w tym sezonie. Jak to ze sceny określił przewodniczący konkursowego Jury Piotr Bukartyk, zdecydowanie nie dało się zauważyć i odczuć ze to pierwsza edycja festiwalu. Urzeczeni pięknem gór, zatopieni w ciszy szemrzącego strumyka wrócimy jutro do domu po to aby za rok znowu zawitać na Pasterskich Aniołach. Już za rok.

A tych którzy chcieliby jeszcze choć trochę zasmakować w klimacie festiwalu zapraszamy jutro o 12:30 na Szczeliniec gdzie swoje minirecitale wykonają zdobywcy trzech głównych nagród części konkursowej Festiwalu.

 

Werdykt jury Festiwalu:

Jury Pierwszego Festiwalu Sztuk Niebanalnych „Pasterskie Anioły 2012”, w składzie:

– Piotr Bukartyk – przewodniczący

– Magda Turowska

– Bartosz Małek

– Wojciech Szymański

Po burzliwych, acz owocnych obradach, w gorącej pasterskiej atmosferze po wysłuchaniu 11 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Trzy równorzędne wyróżnienia dla: Remigiusza Szumana, Wiktora Pacan i Karkonoskiego Zespołu Folkowego Szyszak

Dodatkowo Karkonoski Zespół Folkowy Szyszak został zaproszony do udziału w 45 Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie

 

Nagrody główne:

– Trzecie miejsce – i 500 zł dla zespołu Huncwot

Drugie miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 500 zł oraz nagroda specjalna w postaci sesji nagraniowej w Studio Nagrań EOS we Wrocławiu, 32 godziny realizacji nagrań (4 dni po 8 godzin) dla Piotra „Płaziora” Płaza

Laureatem pierwszego miejsca Pierwszego Festiwalu Sztuk Niebanalnych „Pasterskie Anioły 2012” oraz nagrody pieniężnej w wysokości 1500 zł został zespół Bieguni z Nowej Rudy

Laureaci trzech pierwszych nagród wystąpią z recitalami w jutrzejszym koncercie Laureatów na Szczelińcu Wielkim, gdzie nastąpi uroczyste wręczenie nagród finansowych. Wszystkich spragnionych dobrej muzyki serdecznie zapraszamy.

Jury kończąc obrady doceniło poziom wykonawców biorących udział w konkursie oraz wyraziło nadzieję, że obecny pierwszy festiwal w Pasterce jest tylko początkiem pięknej festiwalowej historii pisanej przez lata.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Wykop
 • co-robie
 • Forumowisko

Łagodna Lista Przebojów
w czwartki od 20:00
na antenie Radia Aspekt

Kraina Łagodności TV

Archiwum