Get Adobe Flash player

Znajdź nas na Facebooku

Spoleczność

Tagi

Piąta edycja ,,Festiwalu Twórczości Korowód” – zaproszenie i program

 Już po raz piąty w listopadzie ,,Fundacja Piosenkarnia Anny Treter”, tym razem pod patronatem Krainy Łagodności, organizuje w Krakowie FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD, który ma na celu promowanie dobrej polskiej piosenki poprzez prezentację dorobku najważniejszych jej przedstawicieli, a także poprzez odkrywanie nowych talentów.

Poprzednie edycje festiwalu poświęcone były twórczości takich wybitnych postaci jak: Marek Grechuta, Wojciech Bellon, Andrzej Poniedzielski, Jan Kanty Pawluśkiewicz czy  Leszek Aleksander Moczulski, a przez sceny wielu festiwalowych koncertów przewinął się cały korowód znakomitych pieśniarzy i muzyków.

Festiwal stał się jedną z ciekawszych propozycji na kulturalnej mapie Krakowa, a wiele widowisk miało swoje przeniesienie do TVP, radiowej ,,Trójki” lub też zostało wydanych na płytach, co pozwoliło na dotarcie do słuchaczy w całej Polsce.

– Wielkie zainteresowanie publiczności, jakie od początku towarzyszy festiwalowym wydarzeniom, pozwala wierzyć, że piosenka autorska, piosenka z sensem i melodią jest stale potrzebna – mówi Anna Treter, dyrektor i pomysłodawczyni festiwalu. – Sądzę, że bard czyli charyzmatyczny pieśniarz jest już dziś ,,ginącym gatunkiem”, dlatego też uczyniłam go bohaterem tegorocznej edycji festiwalu – podkreśla Treter.

Koncert galowy pt. ,,Bard w Operze” wypełnią poruszające, ciepłe i dowcipne zarazem pieśni Jaromira Nohavicy i  Piotra Bukartyka, a piosenki światowych bardów   (Brella, Brechta, Cave’a) zaśpiewa, znana ze świetnych interpretacji klasyków piosenki, Katarzyna Groniec.

W recitalach autorskich zaprezentują się także Mirosław Czyżykiewicz i Anna Treter, a u ich boku wystąpią laureaci ubiegłorocznego konkursu – Tomasz Steńczyk i Hanka Wójciak.

Novum tegorocznego festiwalu będzie spotkanie z poetami: Ewą Lipską, Leszkiem Aleksandrem Moczulskim, Michałem Zabłockim i Adamem Ziemianinem, których wiersze posłużyły za teksty wielu ważnych piosenek. Będzie to także okazja do dyskusji o kondycji polskiej piosenki.

Jak co roku bardzo istotną częścią festiwalu jest ogólnopolski konkurs twórców i wykonawców ,,Piosenkarnia”. Do finału zakwalifikowało się 13 solistów i zespołów. Będą walczyć o cenne nagrody, profesjonalną sesję nagraniową oraz występ w koncercie na antenie radiowej ,,Trójki”.

Szczegółowe informacje  o koncertach i biletach znaleźć można na www.piosenkarnia.pl

 

 

Sponsorem głównym festiwalu jest firma TAURON Polska Energia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.                                                                     

 

 

 

PROGRAM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOROWÓD

09 – 18 listopada 2012

 

09.11.2012

„WIELKI WIATR”- recital Anny TRETER  z zespołem

Anna Treter – solistka zespołu Pod Budą, pomysłodawczyni Festiwalu, autorka i kompozytorka. Od 10 lat tworzy własny autorski repertuar, który zaprezentuje podczas recitalu. Będzie to także okazja do usłyszenia wielu premierowych piosenek, które ukażą się na nowej solowej płycie Artystki zatytułowanej „Wielki Wiatr”.   

Gościnnie wystąpi Hanka Wójciak – laureatka  Festiwalu z 2011

PWST Kraków , ul. Straszewskiego 22, godz.20

 

10.11.2012

PIOSENKARNIA” – KONCERT FINAŁOWY Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców

Trzynastu zakwalifikowanych do finału wykonawców będzie walczyć o bardzo cenne nagrody finansowe, występ na antenie radiowej Trójki i profesjonalną sesję nagraniową.

PWST Kraków ul. Straszewskiego 22, godz.13, wstęp wolny. Prowadzenie Robert Kasprzycki.

 

 

10.11.2012

,,WIECZÓR RECITALI”

Wystąpią: MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ –  charyzmatyczny pieśniarz i gitarzysta.

                i TOMASZ STEŃCZYK – laureat  Festiwalu z 2011 roku

PWST Kraków ul. Straszewskiego 22, godz.20

 

14.11.2012

Spotkanie z autorami piosenek literackich.

Udział wezmą: Ewa LIPSKA, Leszek Aleksander MOCZULSKI, Michał ZABŁOCKI, Adam ZIEMIANIN.  Wystąpią: Jakub BLOKESZ, Hanka WÓJCIAK, Michał Łanuszka.

Będzie to wyjątkowe międzypokoleniowe spotkanie z poetami, których wiersze posłużyły za teksty wielu ważnych piosenek. Będzie to także okazja do szerszej dyskusji o kondycji polskiej piosenki.

Piwnica hotelu „Pod Różą” ul. Floriańska 14, Kraków , godz.19

 

17.11.2012

„BARD W OPERZE” – koncert galowy

Wystąpią: KATARZYNA GRONIEC, PIOTR BUKARTYK, JAROMIR NOHAVICA

W tym roku bard, jako zjawisko został uczyniony bohaterem festiwalu. Znakomity Piotr Bukartyk i charyzmatyczny Jaromir Nohavica, to współcześni bardowie, których wartościowe, autorskie dokonania są rozpoznawalne także i na radiowych antenach. Przedstawią zarówno swoje liryczne oblicze, jak i czujne obserwacje rzeczywistości z lekkim przymrużeniem oka. Natomiast klasyków (Brella, Brechta, Cave’a) zaśpiewa Katarzyna Groniec. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

Opera Krakowska ul. Lubicz 48, godz.19

 

18.11.2012 g.20:05

KONCERT LAUREATÓW konkursu „PIOSENKARNIA” w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej połączony z bezpośrednią transmisją na antenie PR III Polskiego Radia oraz na stronach Polskiego Radia

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Wykop
 • co-robie
 • Forumowisko

Łagodna Lista Przebojów
w czwartki od 20:00
na antenie Radia Aspekt

Kraina Łagodności TV

Archiwum