Łagodna Lista Przebojów

Łagodna Lista Przebojów znów w eterze 🙂 Zapraszamy do Pro-Radio.pl

_____________________________________________________________________________

Łagodna Lista Przebojów to autorska audycja prowadzona przez Magdę Turowską „Cytrynę”, promująca piosenki z kręgu Krainy Łagodności.

Łagodnej Liście Przebojów patronuje serwis krainalagodnosci.pl prowadzony przez członków stowarzyszenia Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A.

Gdzie szukać Łagodnej Listy Przebojów?

Pro-Radio – tu można posłuchać Łagodnej Listy Przebojów w każdą niedzielę o godz. 21:00: POCZEKALNIE (trzy pierwsze niedziele miesiąca) i NOTOWANIE GŁÓWNE (czwarta niedziela miesiąca).

Grupa Facebook Pro-Radio – tu umieszczane są ankiety, dzięki którym wybieramy 5 piosenek z każdej POCZEKALNI do zestawu do głosowania notowania głównego.

Kanał Kraina Łagodności na YouTube playlisty z piosenkami prezentowanymi w audycji

Zestaw do głosowania notowania głównego znajduje się na stronie: http://krainalagodnosci.pl/glosowanie/
Głosowanie jest aktywne w tygodniu poprzedzającym czwartą niedzielę miesiąca od poniedziałku (po 21:00) do niedzieli do 12:00

Propozycje piosenek do Łagodnej Listy Przebojów należy wysyłać na adres: lista@krainalagodnosci.pl

Regulamin Łagodnej Listy Przebojów

I. INFORMACJE OGÓLNE

 1. ŁAGODNA LISTA PRZEBOJÓW została stworzona przez Magdę Turowską CYTRYNĘ zwaną dalej „Prowadzącą”.
 2. ŁAGODNĄ LISTĘ PRZEBOJÓW objął patronatem serwis internetowy krainalagodnosci.pl prowadzony przez członków stowarzyszenia Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A.
 3. ŁAGODNA LISTA PRZEBOJÓW prezentowana jest co tydzień w niedziele od godz. 21:00 na radio internetowym   http://www.proradio.pl a playlisty prezentowanych piosenek można znaleźć na kanale YouTube Kraina Łagodności.
 4. Notowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW prezentowane są w czwartą niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele prezentowane są PROPOZYCJE DO ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW.

II. ZGŁOSZENIA DO ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. Do ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW można zgłosić jedynie piosenki w języku polskim, które zostały opublikowane w serwisie youtube.com przez osoby posiadające prawa do nagrania (np. wykonawcę, wydawcę, organizatora festiwalu lub koncertu). 
 2. Propozycje można zgłaszać drogą mailową na adres: lista@krainalagodnosci.pl lub za pośrednictwem grupy FB: https://www.facebook.com/groups/lagodnalistaprzebojow
 3. Osoba zgłaszająca piosenkę zobowiązana jest podać:
  – imię i nazwisko/nazwę wykonawcy,
  – tytuł utworu,
  – imiona i nazwiska autorów
  – link do pliku video w serwisie youtube.com
  – imię i nazwisko lub pseudonimu osoby zgłaszającej
  – opcjonalnie można podać dodatkowe informacje o nagraniu
  (np. tytuł płyty, z której pochodzi nagranie)
 4. Zgłoszone piosenki są poddawane weryfikacji i prezentowane w POCZEKALNIACH Łagodnej Listy Przebojów po akceptacji Prowadzącej.
 5. Preferowane są piosenki premierowe. Utwory, które zostały opublikowane w serwisie YouTube.com wcześniej niż 12 miesięcy przed zgłoszeniem zostaną zaprezentowane z POCZEKALNI o ile będzie wolne miejsce 🙂

III. POCZEKALNIA ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. W każdym wydaniu POCZEKALNI prezentowanych jest od 7 do 10 piosenek, które są oceniane przez słuchaczy.
 2. Po zakończeniu audycji do godziny 21:00 w poniedziałek słuchacze oddają głosy na piosenki zaprezentowane w POCZEKALNI.
 3. Głosowanie odbywa się przy pomocy ankiety umieszczonej w Grupie FB Pro-Radio. Głosować mogą tylko członkowie tej grupy, więc warto się do niej zapisać wcześniej.
 4. Pięć piosenek, które uzyskają najwięcej głosów trafia do zestawu do głosowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW.
 5. Piosenki, które odpadły z POCZEKALNI mogą do niej wrócić w kolejnym miesiącu, o ile zostaną ponownie zgłoszone drogą mailową.

IV. NOTOWANIE ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. Zestaw do głosowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW jest publikowany na stronie: http://krainalagodnosci.pl/glosowanie/
 2. Głosować można raz dziennie na 10 utworów w tygodniu poprzedzającym czwartą niedzielę miesiąca od poniedziałku po 21:00 do piątku do godz. 21:00
 3. W NOTOWANIU ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW prezentowanych jest 10 piosenek, które zdobędą najwięcej głosów.
 4. Piosenki z NOTOWANIA pozostają w zestawie do głosowania na następny miesiąc. Pozostałe piosenki, którym nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce trafiają ponownie do POCZEKALNI i poddawane są eliminacji na zasadach opisanych w Regulaminie
  (III. POCZEKALNIA ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW).

V. REKLAMACJE

 1. Reklamacje, skargi, wnioski, propozycje ulepszeń i zmian można kierować mailowo do Prowadzącej – Magdy Turowskiej:  lista@krainalagodnosci.pl.
 2. Prowadząca odnosi się z życzliwością i uwagą do wszelkich głosów konstruktywnej krytyki i stara się odpowiadać na wszystkie maile.
 3. Ostateczna decyzja co do zasad i kształtu Łagodnej Listy Przebojów należy do Prowadzącej.

Pierwszych 100 notowań Łagodnej Listy Przebojów prezentowanych było w internetowym Radio Aspekt. Ostatnie radiowe notowanie Listy odbyło się 2 września 2016 roku.
Po kilkuletniej przerwie Magda Turowska postanowiła wznowić Łagodną Listę Przebojów realizując ją w wersji video
na FB. Obecnie Łagodna Lista Przebojów wróciła do wersji radiowej i jest prezentowana radio internetowym http://www.proradio.pl