Łagodna Lista Przebojów

Audycja prowadzona przez Magdę Turowską „Cytrynę” promująca piosenki z kręgu Krainy Łagodności.

Łagodnej Liście Przebojów patronuje serwis krainalagodnosci.pl prowadzony przez członków stowarzyszenia Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A.

Gdzie szukać Łagodnej Listy Przebojów?

Kanał Kraina Łagodności na YouTube – w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 21:00 publikowana jest playlista z aktualnym notowaniem Listy.

Zestaw do głosowania znajduje się na stronie: GŁOSOWANIE
Głosowanie jest aktywne w ostatnim tygodniu miesiąca od poniedziałku (po 21:00) do piątku do 21:00

Profil facebook Łagodna Lista Przebojów – w pozostałe niedziele o godz. 21:00 prezentowane są PROPOZYCJE do Łagodnej Listy Przebojów.

Grupa facebook Łagodna Lista Przebojów – tu umieszczane są ankiety, dzięki którym wybieramy co tydzień 5 piosenek do notowania głównego.

Propozycje piosenek do Łagodnej Listy Przebojów należy wysyłać na adres: lista@krainalagodnosci.pl

Regulamin Łagodnej Listy Przebojów

I. INFORMACJE OGÓLNE

 1. ŁAGODNA LISTA PRZEBOJÓW została stworzona przez Magdę Turowską CYTRYNĘ zwaną dalej „Prowadzącą”.
 2. ŁAGODNĄ LISTĘ PRZEBOJÓW objął patronatem serwis internetowy krainalagodnosci.pl prowadzony przez członków stowarzyszenia Grupa Rozwoju Artystycznego G.R.A.
 3. ŁAGODNA LISTA PRZEBOJÓW prezentowana jest co tydzień w niedziele od godz. 21:00 na profilu Facebook Łagodna Lista Przebojów  oraz na kanale YouTube Kraina Łagodności.
 4. Notowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW prezentowane są w ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele prezentowane są PROPOZYCJE DO ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW.

II. ZGŁOSZENIA DO ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. Do ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW można zgłosić jedynie piosenki w języku polskim, które zostały opublikowane w serwisie youtube.com przez osoby posiadające prawa do nagrania (np. wykonawcę, wydawcę, organizatora festiwalu lub koncertu). 
 2. Propozycje można zgłaszać wyłącznie drogą mailową na adres: lista@krainalagodnosci.pl
 3. Osoba zgłaszająca piosenkę zobowiązana jest podać:
  – imię i nazwisko/nazwę wykonawcy,
  – tytuł utworu,
  – imiona i nazwiska autorów
  – link do pliku video w serwisie youtube.com
  – imię i nazwisko lub pseudonimu osoby zgłaszającej
  – opcjonalnie można podać dodatkowe informacje o nagraniu
  (np. tytuł płyty, z której pochodzi nagranie)
 4. Zgłoszone piosenki są poddawane weryfikacji i prezentowane w PROPOZYCJACH do Łagodnej Listy Przebojów po akceptacji Prowadzącej.
 5. Preferowane są piosenki premierowe. Utwory, które zostały opublikowane w serwisie YouTube.com wcześniej niż 12 miesięcy przed zgłoszeniem zostaną zaprezentowane z POCZEKALNI o ile będzie wolne miejsce 🙂

III. POCZEKALNIA ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. W każdym wydaniu POCZEKALNI prezentowanych jest od 7 do 10 piosenek, które są oceniane przez słuchaczy.
 2. Po zakończeniu audycji do godziny 21:00 w poniedziałek słuchacze oddają głosy na piosenki zaprezentowane w POCZEKALNI.
 3. Głosowanie odbywa się przy pomocy ankiety umieszczonej w Grupie FB Łagodna Lista Przebojów. Głosować mogą tylko członkowie tej grupy, więc warto się do niej zapisać wcześniej.
 4. Pięć piosenek, które uzyskają najwięcej głosów trafia do zestawu do głosowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW.
 5. Piosenki, które odpadły z POCZEKALNI mogą do niej wrócić w kolejnym miesiącu, o ile zostaną ponownie zgłoszone drogą mailową.

IV. NOTOWANIE ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW

 1. Zestaw do głosowania ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW jest publikowany na stronie: http://krainalagodnosci.pl/index.php/glosowanie/
 2. Głosować można raz dziennie na 10 utworów w ostatnim tygodniu miesiąca od poniedziałku po 21:00 do piątku do godz. 21:00
 3. W NOTOWANIU ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW prezentowanych jest 10 piosenek, które zdobędą najwięcej głosów.
 4. Piosenki z NOTOWANIA pozostają w zestawie do głosowania na następny miesiąc. Pozostałe piosenki, którym nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce trafiają ponownie do POCZEKALNI i poddawane są eliminacji na zasadach opisanych w Regulaminie
  (III. POCZEKALNIA ŁAGODNEJ LISTY PRZEBOJÓW).

V. REKLAMACJE

 1. Reklamacje, skargi, wnioski, propozycje ulepszeń i zmian można kierować mailowo do Prowadzącej – Magdy Turowskiej:  lista@krainalagodnosci.pl.
 2. Prowadząca odnosi się z życzliwością i uwagą do wszelkich głosów konstruktywnej krytyki i stara się odpowiadać na wszystkie maile.
 3. Ostateczna decyzja co do zasad i kształtu Łagodnej Listy Przebojów należy do Prowadzącej.

100 notowań Łagodnej Listy Przebojów prezentowanych było w internetowym Radio Aspekt. Ostatnie radiowe notowanie Listy odbyło się 2 września 2016 roku.
Po kilkuletniej przerwie Łagodna Lista Przebojów wróciła do internetu w wersji video.