Koncert jubileuszowy Magdy Turowskiej Cytryny

Magda Turowska CYTRYNA – wykonawczyni piosenek poetyckich zadebiutowała na deskach Słupskiego Teatru Dramatycznego w Słupsku w maju 1990 roku. Jest laureatką wielu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, FAMA Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu). Od lat dziewięćdziesiątych związana z Krainą Łagodności jako współtwórczyni muzycznego programu dla TVP1 „Kraina Łagodności”, członek zespołu realizującego koncerty „Kraina Łagodności” w 1996 i 1997 roku w ramach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, redaktor kompilacji płytowych „Kraina Łagodności” i „W stronę Krainy Łagodności”, autorka i realizatorka audycji radiowych i internetowych (m.in. „Łagodna Lista Przebojów”).

„Ja Wam wszystko wyśpiewam” koncert domowy w wykonaniu Magdy Turowskiej „Cytryny” z okazji 30-lecia pracy twórczej zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Akompaniował zespół w składzie:
Andrzej Perkman – instrumenty klawiszowe, saksofon,
Wojciech Winiarski – gitary,
Marek Matwiejczyk – gitara basowa.
Wystąpili także:
Marek Andrzejewski – śpiew, Paweł Szymański – harmonijka, wolontariusze akcji „Zostań z muzyką”: Ula Kęcik-Staniszewska, Jadźka Kłapa, Jagoda Kowalczyk, Marta Szadowiak, Tomek Kopeć, Paweł Sieradzan, Dariusz Staropiętka oraz Agnieszka Multan, Basia i Wiera Szczerba.

Realizacja dźwięku: Paweł Bzim Zarecki
Realizacja video: Dariusz Staropiętka, Paweł Sieradzan
Montaż: Magda Turowska

W koncercie wykorzystane zostały fragmenty:
– koncertu finałowego „Zostań z Muzyką festiwal w sieci” zrealizowanego przez Polską Fundację Muzyczną przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Góra Kalwaria
– archiwalnych nagrań z festiwali piosenki poetyckiej z lat 90-tych udostępnione dzięki uprzejmości Joanny Fedorowicz, Andrzeja Głowackiego i Marka Matwiejczyka. Dziękuję!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.