Get Adobe Flash player

Znajdź nas na Facebooku

Spoleczność

Tagi

Premiera nowej płyty Basi Stępniak-Wilk – Przywidzenia

Z wielką radością informujemy, że właśnie w sklepach płytowych w całej Polsce pojawiła się nowa płyta Basi Stępniak-Wilk „Przywidzenia”. Miło nam tym bardziej, że Kraina Łagodności objęła patronat medialny nad tym krążkiem.

Singiel zapowiadający płytę – „U Barbary” od jakiegoś czasu słyszymy w mediach na stałe zagościł również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Balansująca od lat między kabaretem a liryką Basia Stępniak-Wilk śpiewa tym razem o tym, co może się przywidzieć na jawie i we śnie. Trudno nazwać jednak ten krążek sennym – jeśli o śnie bowiem mowa, to raczej w kontekście nieprzespanych nocy, liczenia rozbrykanych owiec czy zdejmowania koronkowej nocnej bielizny, a wyciszone na pozór „Ale to minie” czy „Kleks” poruszają tak bardzo, że nie sposób po ich wysłuchaniu zasnąć. Czwarta już solowa płyta krakowskiej śpiewającej poetki zaskakuje zresztą nie tylko przewagą tekstów „z przymrużeniem oka” nad lirycznymi, ale też bogactwem aranżacji, którą przygotował Marcin Partyka. Instrumentarium – z charakterystycznym już dla brzmienia piosenek Basi fagotem – poszerzone zostało o sekcję dętą i smyczki (Kwartet Art Deco).
Tradycją płyt Basi Stępniak-Wilk są duety – na CD „Słodka chwila zmian” Grzegorz Turnau śpiewał wraz z autorką „Bombonierkę”, na CD „Obce kraje” pojawili się Wojciech Mann i Andrzej Poniedzielski. Tym razem piosenkę „Żniwna” o wspólnym spacerze wśród łanów dojrzewającego zboża śpiewa wraz z Basią Artur Andrus.
Wizję okładki opracował wybitny malarz Iwo Birkenmajer, podarowując „Przywidzeniom” m. in. swój obraz „Konstrukcja wspomnienia”, a zatem nie tylko słuchanie, ale i oglądanie tego albumu jest prawdziwym spotkaniem ze sztuką. Spotkaniem pełnym zamyśleń, wzruszeń i przywidzeń, ale jak zwykle u obdarzonej głosem pełnym słońca Basi – spotkaniem pełnym wiary, nadziei i miłości.

W najbliższą niedzielę w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej o godzinie 20.00 koncert promocyjny nowej płyty artystki. Transmisja na żywo w Programie Trzecim Polskiego Radia. 

Serdecznie polecamy.

1. U Barbary (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
2. Sto nie wiadomo ile owiec (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
3. Bo nocami (muzyka: Olek Brzeźiński, słowa: Basia Stępniak-Wilk)
4. Przywidzenia (muzyka: Marcin Partyka, słowa: Basia Stępniak-Wilk)
5. Hotelowa chwila (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
6. Kleks (muzyka: Marcin Partyka, Basia stępniak-Wilk, słowa: Basia Stępniak-Wilk)
7. Statystyczna (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
8. Żniwna (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
9. Wesołe miasteczko (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
10. Nie szkodzi (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
11. Morelowe misie (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
12. A gdyby (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
13. Za mym oknem (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)
14. Ale to minie (muzyka i słowa: Basia Stępniak-Wilk)

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Wykop
 • co-robie
 • Forumowisko

Łagodna Lista Przebojów
w czwartki od 20:00
na antenie Radia Aspekt

Kraina Łagodności TV

Archiwum