Get Adobe Flash player

Znajdź nas na Facebooku

Spoleczność

Tagi

3 Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko”

3 Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko” odbędą się w dniach 9-10 września na scenie plenerowej obok Zamku w Dąbrowie. Celem imprezy jest wypromowanie wśród mieszkańców Opolszczyzny Zamku w Dąbrowie, jako atrakcyjnego turystycznie miejsca w województwie.

Tegoroczne III Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną ZAMCZYSKO potrwają dwa dni (9-10.09.2011). Na scenie wystąpią tak znakomici wykonawcy, jak: Krystyna Prońko, Robert Kasprzycki, Elżbieta Adamiak, Szymon Zychowicz, Dom o Zielonych Progach i Basia Beuth. Ponadto w trakcie imprezy prowadzone będą warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, a ich uczestnicy wystąpią na scenie w sobotnim koncercie. Koncerty nie są biletowane. Atrakcją tegorocznego Zamczyska będzie także możliwość zwiedzenia niedostępnego na co dzień Zamku.

Zamek w Dąbrowie jest przykładem nie tylko ciekawej architektury, ale także znaczącym miejscem historycznym w regionie. Obiekt jest własnością Uniwersytetu Opolskiego. Poprzez takie inicjatywy jak Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko”, można wielu osobom przypomnieć o znaczeniu tak miejscowości, jak też samego Zamku dla dziedzictwa kulturowego Regionu.

W tym roku piosenki z najnowszego albumu zaprezentuje Szymon Zychowicz. Artysta pochodzi z Koszalina, gdzie debiutował w Teatrze Propozycji DIALOG. Od 1994 roku (przez osiem kolejnych lat) był artystą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Piosenkarz do Dąbrowy przyjedzie z najnowszymi utworami wydanymi w czerwcu na płycie pt. „Po prostu”. Z Piwnicą Pod Baranami współpracuje także kolejny tegoroczny Artysta – Robert Kasprzycki. Na jego koncie są dwie solowe płyty: „Niebo do wynajęcia” z tytułowym przebojem (nagrodzona Fryderykiem w 1997 roku) oraz wydany w 2006 roku krążek „Światopogląd”.

Klimat poetyckich wędrówek po bieszczadzkich szlakach, nawiązujący do poezji Wojtka Belona, Jerzego Harasymowicza i Kazimierza Węgrzyna, przybliży zespół Dom o Zielonych Progach. Grupa związana z projektem muzycznym „W górach jest wszystko co kocham” od wielu lat gromadzi na swych koncertach dziesiątki wielbicieli, których nie zabraknie również podczas dąbrowskiego „Zamczyska”.

Wędrowanie jest tematem wielu kompozycji, związanej od początku z „Zamczyskiem” Basi Beuth. W Dąbrowie usłyszymy piosenki z najnowszego materiału płytowego artystki. Basia wraz z Szymonem Zychowiczem poprowadzi także warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży.

Gwiazdą pierwszego dnia Spotkań z Poezją Śpiewaną będzie polska królowa nastroju i ballad – Elżbieta Adamiak. Jej ciepły głos udokumentowano na 11 płytach solowych, z których ostatnia ukazała się w 2009 roku. Przeboje takie, jak „Jesienna zaduma” czy „Do Wenecji stąd dalej co dzień” śpiewane są przez kolejne pokolenia miłośników Krainy Łagodności.

W sobotę wieczorem na scenie „ZAMCZYSKA” wystąpi Artystka przez Wielkie „A” – Krystyna Prońko. Piosenkarka na krajowej scenie muzycznej występuje od początku lat 70-tych. Jej przeboje „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Kolęda nocka” śpiewała cała Polska. W ubiegłym roku Krystyna Prońko występowała jako juror w telewizyjnym show „Śpiewaj i walcz”. W 2008 roku została uhonorowana Srebrnym Medalem Zasłużonego Kulturze „Gloria Artis”. W Dąbrowie usłyszymy największe przeboje Krystyny Prońko oraz jej najnowsze kompozycje.

Program III Dąbrowskich Spotkań z Poezją Śpiewaną „ZAMCZYSKO”:

9.września – piątek:
14.00-18.00 warsztaty muzyczne
18.00 Basia Beuth
19.30 Szymon Zychowicz
21.00 Elżbieta Adamiak
22.30-01.00 nocne granie i śpiewanie

10.września – sobota
16.00 Dom o Zielonych Progach
17.30 uczestnicy warsztatów muzycznych, Studio Piosenki z Dąbrowy
19.00 Robert Kasprzycki
20.30 Krystyna Prońko
22.00 -… nocne granie i śpiewanie

W 2009 roku na „Zamczysko” zaproszone zostały dwie grupy muzyczne z Opola: Sławek Kusz z zespołem oraz zespół Basi Beuth. Gwiazdą pierwszych Spotkań była legenda nurtu poetyckiego w piosence Wolna Grupę Bukowina. W ubiegłym roku na scenie w Dąbrowie wystąpili między innymi Jarosław Wasik, Martyna Jakubowicz i Grupa Bez Jacka.

Spotkania z Poezją Śpiewaną w Dąbrowie stanowią uzupełnienie krajobrazu muzycznego naszego województwa. „Zamczysko” nie jest konkursem – może stać się miejscem debiutu i zaistnienia scenicznego amatorskich wykonawców poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. To dla nich przygotowana jest tak zwana „wolna scena”.

Organizatorem „ZAMCZYSKA” jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • MySpace
 • PDF
 • Twitter
 • Śledzik
 • Grono.net
 • Wykop
 • co-robie
 • Forumowisko

Łagodna Lista Przebojów
w czwartki od 20:00
na antenie Radia Aspekt

Kraina Łagodności TV

Archiwum